Traumy wpływają na wiele płaszczyzn życiowych, w tym na relacje i z partnerem i z dziećmi. Mogą przyczyniać się do powstawania zaburzeń lękowych, depresji, a także do problemów z zaufaniem i bliskością w relacjach interpersonalnych. Poprzez psychoterapię pomagamy w odbudowie poczucia bezpieczeństwa i umiejętności zdrowego, satysfakcjonującego funkcjonowania w społeczeństwie.
Znajdź terapeutęDorosłe dzieci alkoholików często doświadczają trudności emocjonalnych i problemów z budowaniem zdrowych relacji. W naszym centrum prowadzimy psychoterapię dla osób dotkniętych DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Naszym celem jest pomoc w zrozumieniu, jak wychowanie w rodzinie, w której rodzic był uzależniony od substancji psychoaktywnych, wpływa na ich obecne życie. Pracujemy nad pomocą w odzyskaniu emocjonalnej równowagi oraz tworzeniu i utrzymaniu zdrowych granic osobistych.
Znajdź terapeutęDorosłe dzieci pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych nierzadko borykają się z problemami w budowaniu zdrowych relacji, mają tendencję do niskiej samooceny oraz doświadczają problemów z regulacją emocji, co z kolei może prowadzić do konfliktów interpersonalnych, poczucia osamotnienia i frustracji. W naszej poradni psychoterapii oferujemy terapię dla osób z DDD, aby pomóc w odbudowie poczucia własnej wartości, uczeniu się zdrowych strategii radzenia sobie i tworzeniu zdrowych wzorców relacyjnych.
Znajdź terapeutęZaburzenia popędu seksualnego czy trudności z akceptacją własnej płciowości, mogą prowadzić do intensywnych trudności emocjonalnych a także generować napięcia i konflikty w relacjach interpersonalnych. W naszym centrum psychoterapii oferujemy wsparcie dla osób z problemami związanymi z seksualnością, aby pomóc w eksplorowaniu, zrozumieniu i zaakceptowaniu swojej seksualności oraz w pracy nad zdrowym i satysfakcjonującym życiem seksualnym.
Znajdź terapeutęDepresja czy zaburzenia afektywne – dwubiegunowe, mogą znacząco wpływać na codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Psychoterapeuta pracuje z klientem nad zrozumieniem korzeni i mechanizmów tych zaburzeń. Pomaga identyfikować myśli, przekonania i wzorce zachowań. Wspólnie opracowują strategię zarządzania trudnymi emocjami, rozwijania zdrowych nawyków, takich jak regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta oraz budowanie zdrowych relacji społecznych.
Znajdź terapeutęLęki mogą mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, relacje i poczucie satysfakcji z życia. Niezależnie od formy czy intensywności, potrafią wpływać na jego jakość, powodując dyskomfort a nawet paraliżując działania człowieka. Często przenikają głęboko do psychiki, zakłócają naturalny przepływ komunikacji, ograniczają możliwość budowania głębokich relacji i hamują rozwój osobisty. Skutkiem tego może być obniżone poczucie satysfakcji z życia, co często prowadzi do frustracji i depresji.
Znajdź terapeutęZaburzenia osobowości takie jak zaburzenia narcystyczne, unikające, zależne czy borderline często kształtują się we wczesnym dzieciństwie. Relacje osób z tymi zaburzeniami bywają niestabilne, pełne konfliktów, niezdrowego przywiązania lub unikania bliskości. Osoby te mogą mieć problemy z utrzymaniem trwałych związków, doświadczają częstych zmian nastroju, impulsywności i trudności w kontrolowaniu emocji. Ich codzienne funkcjonowanie bywa mocno ograniczone przez zaburzenia, co utrudnia im pełnienie ról społecznych, zawodowych czy rodzinnych.
Znajdź terapeutę
Dotyczą trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu zdrowych i satysfakcjonujących relacji. Mogą wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, trudności w komunikacji, niezdrowych wzorców relacyjnych czy braku umiejętności rozwiązywania konfliktów. Dlatego psychoterapia może pomóc w identyfikowaniu i zmianie szkodliwych wzorców, rozwijaniu umiejętności komunikacji, budowaniu zdrowych granic co z kolei ułatwi tworzenie satysfakcjonujących relacji interpersonalnych.
Znajdź terapeutęW terapii rodzicielskiej, czerpie się z metafory znanej z pokładów samolotów: „najpierw nałóż maskę tlenową sobie, a dopiero potem dziecku”. Ta zasada ma podkreślić, jak kluczowe jest umiejętne zatroszczenie się o własne potrzeby, zanim pomożemy innym, w tym naszym dzieciom, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych.