Dla każdego, kto był kiedyś dzieckiem a dziś stara się stworzyć związek i dba o niego.
W pierwszych latach naszego życia tworzą się różne wzorce relacji, które są zapamiętywane i reaktywowane w naszym dorosłym życiu. Bycie w różnych rodzajach związków romantycznych jest szczególnym “terenem”, gdzie aktywują się te wzorce.
Wszyscy znamy powiedzenie “czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Na potrzeby naszego warsztatu pozwoliliśmy je sobie zmodyfikować i mówimy: “czym skorupka w dzieciństwie nasiąknie, tym w relacji trąci”.
Nie zawsze nasze doświadczenia i przyzwyczajenia pomagają nam budować szczęśliwe i owocne relacje. Czasami nasze schematy i mechanizmy zachowania utrudniają nam zdrowe funkcjonowanie w parze. Sposobem na przerwanie błędnego koła powtarzalności są: wiedza, świadomość oraz wysiłek,dzięki którym tworzymy satysfakcjonujący związek.
Warsztaty kierujemy do par, które chciałyby więcej dowiedzieć się o tym jak ich dzieciństwo wpłynęło na związek romantyczny w życiu dorosłym. Damy Wam na nich szansę na zdobycie odpowiedniej wiedzy oraz poznanie i przećwiczenie umiejętności odkrycia Waszej „Skorupki”. Będziecie mogli lepiej przyjrzeć się sobie jako parze oraz zobaczyć jak dobrze wzajemnie się znacie. Dowiecie się co każde z Was wnosi do relacji, a także co jest spoiwem Waszego związku, które pozwala przetrwać trudne chwile. Będziecie mogli odkryć jak wykorzystywać tą wiedzę do rozwijania i ulepszania swojego związku.
Warsztaty kierujemy do par, które chciałyby więcej dowiedzieć się o tym jak ich dzieciństwo wpłynęło na związek romantyczny w życiu dorosłym i zdobyć wiedzę dotyczącą istniejących w Was wzorców bliskości.
Spotkanie będzie trwało ok 8 godzin.
W trakcie warsztatów odbędzie się m.in. krótki wykład, mówiący o konieczności separacji od rodziców jako warunku twórczego zaangażowania w relacji i budowania bliskości z partnerem/ partnerką. Zaproponujemy Wam ćwiczenia i inne aktywności, które pomogą wzmocnić więź pomiędzy Wami. Dostaniecie też możliwość sięgnięcia do Waszych wspomnień.
Wielu z nas wyprowadziło się z domu rodzinnego. Wyprowadzka to coś prostego: zabieramy swoje rzeczy.
Jedno z ćwiczeń będzie miało na celu uświadomienie jak ważna jest separacja od rodziców, w celu zbudowania rozwojowego związku romantycznego.
Żeby stworzyć pełen rozwoju i szczęścia związek wyprowadzka nie może jedynie polegać na przewiezieniu naszych rzeczy w nowe miejsce.
Żeby pójść dalej w życiu i związku warto zabrać z domu rodzinnego wszystkie dobre wartości, które chcemy mieć dalej w sobie.
Jednocześnie powinniśmy zostawić za sobą rzeczy, które utrudniają nam rozwój oraz budowanie szczęśliwego życia z partnerem.
Wiedza, uważność na problemy swoje i partnera/ partnerki oraz umiejętność odpowiedniego reagowania mogą nam pomóc rozwijać szczęśliwy, pełen miłości związek.
Przewidujemy, krótkie przerwy na poprawę koncentracji oraz jedną dłuższa regeneracyjną. Zapewniamy napoje, przekąski i posiłek.
Dzięki warsztatom staniecie się bardziej uważni, poznacie bliżej co Was ze sobą łączy oraz w czym się różnicie.
Przyzwyczajenia i wiedza, nabywane w dzieciństwie wywierają wpływ na zachowania i cechy człowieka dorosłego. Na naszych warsztatach skupiamy się na jednym bardzo ważnym aspekcie naszego życia dorosłego- na związku romantycznym.
Tak jak skorupka jajka może czymś przesiąknąć, co ma swoje konsekwencje. Tak my nieświadomie zabieramy z naszych najmłodszych lat przyzwyczajenia i schematy, które rzutują na naszą relację, często w nieświadomy sposób.
Cena za parę: 600 zł
Danuta Prokulska- Balcerzak: psycholog, trener, psychoterapeuta psychodynamiczny, twórca ośrodka terapeutyczno- szkoleniowego Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne. Prowadziła autorskie warsztaty na temat porozumiewania się z umierającymi („Jaskółki”), wypalenia zawodowego („Jak pracować, żeby nie zwariować) i samotności („Kiedy samotność boli”, „Od relacji do więzi”) oraz kilkuletni cykl dyskusji po projekcjach filmów o tematyce związanej z relacjami ( „Od relacji do więzi.”). Obecnie prowadzi warsztaty oraz szkolenia z psychoterapii psychodynamicznej dla psychoterapeutów z innych nurtów.